Jak usprawnić wybór zdjęć do albumu

Z Photonesto jest to o wiele prostsze.

Po wykonaniu reportażu ślubnego czy sesji zdjęciowej przychodzi moment kiedy klienci muszą wybrać zdjęcia, które mają zostać wykorzystane np. do fotoksiążki, albumu dla rodziców itp. Komunikacja z klientem w tym zakresie bywa utrudniona i pracochłonna.

Za pomocą Photonesto proces wyboru zdjęć jest dużo łatwiejszy i mniej podatny na błędy niż np. korespondencja poprzez e-maila.

Po opublikowaniu galerii zdjęć Klienci z poziomu aplikacji zaznaczają wybrane ujęcia. Fotograf w Photonesto pobiera zdjęcia, które zostały wybrane przez klientów. Cały proces jest bardzo sprawny, dzięki czemu Klienci szybciej dostaną swoje ślubne zdjęcia.

Fotograf ma pewność, jakie zdjęcia i w jakim celu wybrał klient, co pozwala przejść od razu do realizacji.

Po zalogowaniu się do aplikacji należy przejść do widoku galerii, a następnie kliknąć na zakładkę „oznaczone gwiazdką”. Tutaj pojawią się zdjęcia, które klient wybierze. Jest to także miejsce, w którym fotograf może skonfigurować dostępne selekcje.

2. Stworzenie selekcji

W tym samym miejscu można utworzyć selekcję – jedną lub kilka, możliwości są nieograniczone. Selekcję opisujemy w zależności od tematyki zdjęć np. album dla rodziców, zdjęcia z sesji zdjęciowej czy fotografie do fotoksiążki. Poza nazwą wymagane jest podanie adresu e-mail Klienta, który będzie te zdjęcia wybierał.

3. Wybór zdjęć do albumu przez klienta

Klient loguje się do galerii, gdzie ma możliwość przeglądania i wybierania zdjęć. Najeżdżając na fotografię, pojawi się gwiazdka, na którą należy kliknąć w celu oznaczenia zdjęcia. Pokaże się również okienko z wyborem selekcji.

4. Pobranie zdjęć wybranych do albumu

Kiedy Klient już wybierze zdjęcia, fotograf w swoim panelu w łatwy sposób może pobrać wybrane ujęcia. Dzięki temu ma pewność, że wybierze te zdjęcia, na których zależy Klientowi.

Fotograf może skopiować nazwy wybranych zdjęć i użyć ich w Adobe Lightroom. Przykład wykorzystania skopiowanych nazw zdjęć w Lightroom znajduje się tutaj.

Podsumowanie

Wybieranie zdjęć za pomocą aplikacji powoli staje się standardem w świecie fotografii. Ułatwia ona współpracę pomiędzy Klientem a fotografem, a także przyspiesza cały proces selekcji, obróbki i wysyłki zdjęć do zamawiających. Para Młoda ma także pewność, że fotograf przetwarza wybrane przez nich ujęcia.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły dotyczące tego co możesz w łatwy sposób zrobić za pomocą Photonesto - Pozostałe funkcjonalności

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Photonesto wypróbuj teraz !

ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO